Köster Zeytinburnu

Su Yalıtım İşlemlerinde Püf Noktalar Neler?

Farklı bileşenlerle oluşturulan malzemelerin kullanımlarıyla gerçekleştirilen su yalıtım süreçlerinde birçok püf noktası bulunur. Öncelikli olarak su geçirgenlikleri durumlarında mutlaka yalıtım yapılmasının gerekliliği konusu önem taşımaktadır. Çünkü yapının temelinden etkili olan su yalıtımlarının eksikliği beraberinde çok ciddi sonuçları da getirir. Korozyon etkisinin büyümesiyle demirlerin paslanması, sıvaların dökülmesi ve yüzeylerin tahrip olmasıyla karşı karşıya gelinebilir. Böyle bir durumda ise binanın en ufak sarsıntıda dahi çökmesi söz konusu durumlar arasındadır. Bundan dolayı doğru malzeme kullanımlarıyla su yalıtımların gerçekleştirilmesi hususundaki püf noktalara dikkat kesilmelidir. Köster Zeytinburnu ve tüm ilçeler için geçerli olan bu püf noktalarının başında malzeme tercihleri gelir. Gerek var olan içeriğe göre gerek uygulanacak mekanlara göre malzemeler değişkenlik gösterir.

koster-zeytinburnu
koster-zeytinburnu

Bitüm su yalıtım malzemeleri petrol içerirken iç mekanlarda kullanılmaktadır. Çok daha dayanıklı olmasından dolayı su yalıtım konusundaki en iyi tercihler arasında bulunur. Çimento malzeme türleri ise daha ziyade su temaslarında geçerli olmaktadır. Ancak çok daha uygun fiyatlı olmasından dolayı yarı akışkan özellikli akrilik su yalıtım malzemeleri de bir hayli çok tercih edilebilir. Köster Zeytinburnu malzeme kullanımlarında mekanların yapısı ve su geçirgenlik seviyeleri de belirleyici olur. Ayrıca açık mekanlarda dahi güneşe karşı dirençli olmasından ötürü akrilik malzemelerin tercihi çok daha doğru olacaktır. Geçirgenlik açısından tüm sorunları ortadan kaldırırken çok uzun yıllar kullanımı bulunur. Ayrıca şeffaf olması da boyanma seçeneğini ortaya çıkarır. Farklı seramik yapılarıyla düzenlenmesi de ihtimal dahilindedir. Tekstil sanayisi özelinde kullanılan akrilik su yalıtım malzemeleri farklı malzemelerle birlikte de kullanım imkanı verir.

Dinamik esneklik sağlayan Siloksan malzemelerin genelde kullanımları yüzey kaplamaları çerçevesindedir. Kimyasal maddelere karşı dirençli bir yapı içerirken yüzeyin sertliği de bu şekilde elde edilir. Neme karşı da en iyi çözüm yollarından olmasından ötürü su yalıtım süreçlerinde kullanımı söz konusudur. Köster Zeytinburnu çerçevesindeki değerlendirmelerde polimerlerin kullanımı da püf noktaları barındırır. Sentetik ürünler sınıfındaki performansının iyi olduğu su götürmez bir gerçektir. Bununla birlikte membran tercihleri de çatı ve teras yüzeylerinde gerçekleştirilecek su yalıtımlarında etkili olur.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir