Köster Maltepe

Akrilik Su Yalıtımı Hakkında

Binaların yapım aşamasında bitümen su yalıtımı uygulanırken çok daha sağlam olmaları bu şekilde sağlanır. Özellikle yer altı sularının beton ve zemine ulaşması engellenir, yıpranmaların olmaması da mümkün hale gelir. Bununla birlikte farklı uygulama alanlarında çeşitli malzemelerin kullanıldığı su izolasyon sistemleri köster Maltepe özelinde farklı gerekçelere dayanır. Özellikle uygun fiyatlı olması ve hızlı uygulanabilir yapıyı içermesinden ötürü tercih edilen akrilik su yalıtımı tercih edilebileceklerin başında gelir. Hali hazırda elastik bir yapıda olan yarı akışkan akrilik su yalıtımı reçine esaslıdır. UV ışınlarına karşı da çok daha dayanıklı olmasından dolayı açık mekanlarda kullanımı da bulunur. Bu yönüyle bitümen su yalıtımı malzemelerinden iyi performans ortaya koyarken su geçirmezlik düzeyi de oldukça yüksektir.

koster-maltepe
koster-maltepe

Genel çerçevede değerlendirildiğinde her ne kadar çok hızlı ve kolay bir şekilde uygulaması olsa da profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirilir. Bununla birlikte su yalıtımını kolay şekilde elde edilmesini mümkün kılan akrilik su yalıtımı birçok farklı alanda uygulanabilir. Teras ve çatıların iç ya da dış kısımlarında işlemlerde kullanılabilir. Ayrıca tuvalet, banyo ya da mutfak gibi ıslak mekanların olabileceği yerlerde de tercih edilir. Özellikle terasların zeminlerinde ilk önce uygulaması yapılırken köster Maltepe özelinde kalitesi de görülebilir. Binanın korozyona karşı korunması gerçekleşirken yıpranma ve aşınmalarının olabilmesinin önüne de geçilir. Duvar cephelerinde dahi mutlaka su yalıtımı gerekli olurken siyah lekelerin çıkmaya başlaması ya da köşe ve üst kısımlarda küflenmelerin olması da su geçirgenliğine işaret eder. Böyle bir durumun bulunması halinde mutlaka su yalıtımı yapılmalı, bina temellerinin zarar görmesi engellenmelidir.

Su yalıtımı yöntemlerinden olan akrilik su yalıtımı ile çok daha ferah bir mekân elde edilirken kaliteli malzeme seçimi de ortaya çıkacak işlemde belirleyici olur. Bununla birlikte beton içlerinde kimyasal tepkimelerin olmaması, suların gezintiyle çeşitli alanlara ulaşmaması da su yalıtımı yapılarak ortadan kaldırılabilir. Sürme yöntemiyle gerçekleşen en uygun maliyetli su yalıtımı olan akrilik için köster Maltepe işlemlerinde bulunulmalıdır. Sürme işleminin sonrasında kurumanın çok daha kısa sürede gerçekleşmesi de akrilik su yalıtımı avantajlarından bir başkasıdır.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir