Köster Körfez

Binaların daha sağlam ve sağlıklı olabilmesini sağlayan işleme yalıtım denmektedir. Yapıları inşaa etmek çok zahmetli ve maddiyat gerektirmektedir. Bu nedenle hali hazırda bulunan yapıları korumak tadilatını yapmak hem daha pratik hem de daha ekonomiktir. Su bina yapımında kullanılır ancak yapı tamamlandıktan sonra suyun temas etmesi ciddi sonuçlara sebebiyet verebilir. Bunun başında ise suyun sızdığı yerlerde korozyon oluşması gelir. Yapılarda kullanılan bir takım kimyasallar vardır ve bunların tepkimeye girmemesi gerekmektedir. Ancak su sızmaları nedeniyle yapıların pH değeri bozulur ve hatta kimyasallar suyla tepkimeye girebilir. Normal tapularım pH değeri 12.5 – 13.5 olmalıdır. Bu değer sağlanamazsa ya da ilerde su sızıntılarıyla karşılaşılırsa ne  yazık ki korozyon oluşabilir. Özellikle deprem bölgelerinde yalıtım işlemi kesinlikle yapılması gerekir. Yapıları daha sağlam ve daha güvenli hale getiren işlem Köster Körfez le çok kısa bir sürede yapışmaktadır.

koster-korfez
koster-korfez

Yılların tecrübesiyle yol aşan Köster Körfez ekibi hem kullandığı malzemelerle hem de uzman kadrosuyla titiz bir çalışma yapmaktadır. Yapılarda zemin ve temel  yer altı sularına daha yakın olduğu için risk taşımaktadır. Bu nedenle temelde ve zemin katlarda yalıtım işlemi geciktirilmeden yapılmalıdır. Duvarlar da dışarıdan gelen yağmur ve kar sularına maruz kalabilmekte. Bu tarz yerlerde de yalıtım yapılmalıdır. Firma su yalıtımı, temel perde yalıtımı, enjeksiyon su yalıtımı, teras izolasyonu, asansör kuyusu yalıtımı, bodrum izolasyonu gibi hizmetler de vermektedir.

Uzman ve tecrübeli ekibiyle çok kısa zamanda çok güzel işlere imzasını atmıştır.  Teraslar genelde seramikle kaplanmaktadır. Ancak seramikler tam bir yalıtım sağlayamamakta. Çünkü seramiklerin arasından su sızma durumu söz konusu olabilmekte. Ayrıca seramikler çatlayabilir hata kırılabilir. Bu nedenle teraslarda yalıtım yapılması gerekir aksi halde alt katlara su sızabilir,  nem ve rutubet oluşabilir. Nem ve rutubet sağlığı tehdit eder ve sık sık rahatsızlanmaya sebep olur. Duvarlarda kabarma ya da tuzlanma tespit edildiğinde bilinmelidir ki bir yerde su sızıntısı mevcut. Böyle bir durumda zaman kaybetmeden profesyonel bir yardım alınması gerekir. Köster Körfez müşteriler tarafından büyük bir memnuniyet kazanmıştır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir