Köster Kartepe

Su Yalıtımları Başarıları

Yapıların inşası sonrasında yapılacak su yalıtımlarıyla tam anlamıyla bir koruma elde edilmesi çok daha düşük ihtimallidir. Bundan ötürü köster Kartepe süreçlerinde binanın yalıtıma göre tasarlanması ve büyük çaplı süreçlerin yerine getirilmesi de önem taşır. Özellikle temel perde yalıtımı yapılarak yer altı sularının tahliye edilmesi, bu sayede suyun yükselmesinin engellenmesi de kullanımı doğrudan etkileyecektir. Yer altı sularının zamanla beton üzerinden aşındırma yapması kaplamaların zarar almasını ise ortaya çıkarmaz. Doğru malzeme kullanımıyla su yalıtımları çok uzun yıllar devam ettirilebilir. Ayrıca temelde gerçekleştirilecek bir başka çözüm yolu ise çanak oluşturmadır. Grobeton dökülmesi sonrasında yatay olarak daha fazla bir alan yaratılmasıyla bohçalama yapılamaması durumlarında çanak oluşturulur. Bunun neticesinde iç kısmında yalıtım yapılarak suyun uzaklaşması sağlanır.

koster-kartepe
koster-kartepe

Konforun korunması bakımından yapılacak su yalıtımlarında sonradan ise temel, çatı ve teras izolasyonları mümkündür. Asansör kuyusu yalıtımları da beton yerleşimi sonrasında rahatlıkla yapılabilir. Ancak toprak altında kalan bölümlerdeki çalışmalar ise kazı yapılması gerekir. Zemin içi ise binanın havaya kaldırılmasının neticesinde olabilecek işlemleri kapsar. Köster Kartepe çalışmaları neticesinde ise hemen her bölümde yüksek oranda başarı kazanılır. Yalnızca basit amaçlar doğrultusunda yapılmayan su yalıtımlarıyla binanın direnci korunur, çok daha dayanıklı olması sağlanır.

Çürümenin kesilmesi için mutlaka beton içlerindeki çatlak kısımlarında bulunan suların engellenmesi de gerekmektedir. Enjeksiyon su yalıtımı bu amaç doğrultusunda kullanılırken teknolojiden de büyük ölçüde yararlanılır. Köster Kartepe süreçlerinde farklı malzemelerin farklı gerekçelerle kullanımı bulunur. Suyun genleşen betonların içerisine girmesini engellemek için polietilen su tutucu bantlarda yalıtım süreçlerinde kullanılır. Bununla birlikte derz malzemeleri özelinde hyplaon su tutucu bantlarda vardır. Kılcal boşlukların azaltılması için cihaz kullanımı gerekli olurken aynı zamanda getirileri de büyüktür. Duvarların üst köşelerinde oluşan küflenme, rutubet durumlarının geçirilmesi de sadece su yalıtım uygulamalarıyla mümkün olur. Teras yüzeylerinde gıda sertifikalı ürünlerin tercih edildiği görülebilir. Uygulamaların sağlıklı olması ve taşkınların olmaması içinde tahliye boruları kullanılır. Köster Kartepe su yalıtımları neticesinde insan sağlığını net bir şekilde tehdit eden hastalıkların oluşması da engellenir.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir