Köster İzmit

Su Yalıtım Örnekleri

Gerçekleştirilecek su yalıtımlarında farklı malzeme kullanımları bulunur. Çimento esaslı ya da bitümlü olarak da köster İzmit süreçlerine dahil olunabilir. Bunun haricinde işlemlerin yapılacağı alanlara göre de kimyasal seçimler öne çıkabilmektedir. Çok derin çalışmaların olması muhtemel temel perde yalıtımlarında titiz bir çalışma da olmazsa olmazlar arasındadır. Kaliteli işlemler için teknolojinin nimetlerinden yararlanılması beraberinde çeşitli avantajları da getirecektir. Bunun haricinde çoğunlukla bina inşası sırasında asansör düzeneği özelinde yapılan asansör kuyusu yalıtımı ihtiyacı da görülmektedir. Zeminin yer altı sularına yakın olmasından ötürü mutlaka yalıtım kaplaması da şarttır. Aksi halde kullanıma başlanmasının sonrasında birkaç yıl içinde suların yükselmesiyle etki edeceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Kaplamanın daha sağlam olması için ise mutlaka beton yüzeye yerleştirilmesi gerekir. Bazı hallerde betonların sağlam olmamasından kaynaklı kaplama sorunları da su geçirgenliğine sebep olmaktadır.

koster-izmit
koster-izmit

Bir başka önemli yalıtım türü olan teras izolasyonu ise çoğunlukla güneş ışınlarına maruz kaldığı için UV dayanıklılığı yüksek malzemelerin kullanımıyla yapılır. Elastik yapılı akrilik su yalıtımları da tercih edilebilir. Ancak solvent benzeri kimyasalların teras zeminine ve insana zarar verme ihtimali bulunduğu için gıda sertifikalı ürün seçimleri de yapılmaktadır. Bodrum izolasyonu da oldukça uygun maliyetler karşılığında yapılabilmektedir. Bunun neticesinde rutubet oluşumu sonlanırken yer altı suların geçirimli tabakalarla yükselmesi, beton içinde hareketi olmayacaktır. Enjeksiyon su yalıtımı ise doğrudan beton içindeki çatlakların giderilmesi, su geçişlerinin ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Kullanımı pratik olmamakla birlikte dübeller yardımıyla açılan aralıklar içindeki uygulamalar sonucunda gerçekleşir. Köster İzmit su yalıtımlarının tamamlanmasının sonrasında küflenme olmayacağı gibi, kötü kokulara sahip mekanların kalmayacağı da garanti edilir.

Su yalıtımlarının istenen seviyelerde olması durumunda birçok rahatsızlığın giderileceğini söylemek pek mümkündür. Köster İzmit açısından bakıldığında yeni yapılan dairelerin inşalarında da yatırımların yaptırılması büyük öneme sahiptir. Hızlı olması için eksik malzeme kullanımı veya beton yüzeye yapılacak kaplamaların istenildiği gibi olmaması ise ilerleyen birkaç yılda sorunların yaşanmasını kaçınılmaz hale getirir. Bundan dolayı mutlaka su yalıtımlarında doğru adres seçimine dikkat edilmelidir. Uygulamalarda ise malzemelerin doğru kullanımı da maliyet hesabına yapılmaksızın gereklidir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir