Köster Güngören

Su Yalıtımları Çalışmaları

Su izolasyonu ya da su yalıtımı uygulamalarında farklı yöntemler ve malzemeler kullanılabilir olurken binaların korunmasında önemi büyüktür. Her ne kadar basit bir nemlenme ya da su sızdırma olarak görülse de köster Güngören özelindeki su yalıtımlarının eksikliği çok büyük zararları ortaya çıkarabilmektedir. Bilindiği gibi binaların yapımları sırasında zeminde bitümen su yalıtımı gerçekleştirilir. Bunun amacı beton iç bölümlerine yer altı sularının girmemesidir. Ayrıca teras yüzeylerinde de su yalımı yapılırken aksi durumlarda betonların çürümeye başlamasıyla karşı karşıya kalınır. Bunun neticesinde ise çok daha dayanıksız yapılar ortaya çıkar. Deprem riskinin çok daha büyük hissedilmesinin önemli bir nedeni olan su, yalıtımsız binaların betonlarının aşınmasını ve yıpranmasına sebep olur. Bundan dolayı bodrum katlarında ve zemin bölümlerinde küflenme durumları oluşurken en üst katlarda da kötü kokularla gelen siyah lekelerin varlığı bu duruma işaret eder.

koster-gungoren
koster-gungoren

Maliyet hesabı yapılmaksızın en uygun şekilde su yalıtımlarının yapılması kaçınılmazdır. Binaların kullanım ömürleri gelmeden yıkılmaları ya da kullanılmayacak hale gelmelerinde de su yalıtım eksikliği rol oynar. Ekonomik açıdan en iyi tercih olan akrilik su yalıtımı ise çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Köster Güngören işlemleriyle yarı akışkan olan reçineli malzemenin uygulanmasıyla su geçirgenlikleri son bulur. Kuruma süresinin kısa olması da bir başka öne çıkan artı yönüdür. Özellikle sıvı kıvamdaki elastik yapılı akrilik, terasların hem iç hem de dış bölümlerinde de yüksek performans sağlar. Bitümen su yalıtım yöntemlerinde olduğu gibi açık mekanlarında etkisinin düşmemesi de bir başka önemli husustur. Islak olarak değerlendirilen tuvalet, banyo gibi bölümlerde de akrilik su yalıtımı yapılabilirken ısı farklarına karşı da dirençli bir malzeme olduğu bilinir.

Sürme yöntemleriyle kullanılan su yalıtımlarında insan sağlığını tehdit eden yapılar yoktur. Akrilik özelinde değerlendirildiğinde solvent içermediği rahatlıkla söylenebilir. Buna ilave olarak duvar ya da zeminlerde su sızdırmalarının tamamen engellenmesi de köster Güngören süreçleriyle çok daha konforlu bir yaşamı beraberinde getirir. Farklı tarzlarda yapılması söz konusu olan su yalıtımları neticesinde binaların yüzeylerinin korunması gerçekleşir, su ve nem sorunlarının ortaya çıkması da engellenir.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir