Köster Gölcük

Her Şeye Çözüm: Su Yalıtımları

Çoğunlukla imalat kaynaklı gerçekleştirilen yapısal su yalıtımı Köster Gölcük işlemlerinde de görülmektedir. İmalatta kolaylığın sağlanmasının elde edilmesinin yanı sıra, su geçirimsizliği elde edilmesi de yalıtımlarla kazanılır. Toz veya sıvı olan kimyasalların kullanımı da var olurken yapıların temelinde perde yalıtımı yapılabilmektedir. Bodrum izolasyonu ya da teras izolasyonu işlemlerinde de farklı malzemelerin kullanımı söz konusudur. Bununla birlikte işlemlerin yapımları belirli kriterlere sahip olup neticede farklı kazanımlar elde edilir. Çimento esaslı malzemelerin kullanımı var olurken sürülerek gerçekleştirilen yalıtım hizmetlerinde işlem süresi bir ile üç gün arasında değişmektedir.

koster-golcuk
koster-golcuk

Su yalıtımlarına daha genel çerçevede bakıldığında ise bazı alanların su ve nemli olmasının sağlanmaması olarak açıklanabilir. Bunun dışında su içinde kalmasının sağlanması içinde yalıtımlar yapılmaktadır. Başta su depoları olmak üzere su göletler bunlara örnek olarak verilebilir. Temel perde yalıtımı ya da asansör kuyusu yalıtımları ise yüzeysel olarak tanımlanabilir. Bunların haricinde çeşitli mekanlarda da geçirimli bir su durumunun olmaması için yalıtım malzemeleri kullanılır. Köster Gölcük yapılarında görüldüğü gibi yapıların oluşturulma süreçlerinde yalıtımlar yapılır. Çatılarda eğimli beton oluşumu sonrasında yalıtımlar yapılarak yağışların iç kısımlara nüfuz etmesi büyük oranda engellenir. Bununla birlikte tahliye borularının yer bulunduğu teraslarda da yüzeyler yalıtımla kaplanabilmektedir. Daha uzun süreli hizmet alınması için güneş ışınlarına dayanıklı malzemelerle işlemler yapılır. Zamanla aşınma olmayacağı gibi aynı zamanda solvent gibi tehlikeli maddelerin zarar vermesinin önüne de geçilir.

Çoğunlukla duvarlar içinden geçerek ilerleyen suların zamanla nemli bölümler yaratması kötü kokularında habercisidir. Ayrıca duvarlarda siyah lekelerin oluşması da yalıtım eksiklik kaynaklı bir sorun olarak dile getirilebilir. Küflenme ve mantar oluşumları da kenar kısımlarında çokça rastlanılan durumlardandır. Çatı katlarında görülebileceği gibi zemin ve bodrum katlarında da bu tip rahatsızlıklarla karşılaşılması muhtemeldir. Köster Gölcük su yalıtımlarıyla tüm bu olumsuzluklardan kurtulmak doğru işlemlerin uygulanmasıyla gerçekleşir. Ekstra yapılacak bir durum olmazken olası insan hastalıklarının ortaya çıkmasına da set vurulabilir. Temel perde yalıtımları özelinde işlemlerin çanak oluşturma süreçleriyle yapımı mümkün olurken toprak altında kalan alanlarda dahi yalıtım uygulanabilir. Teknolojinin kullanılabileceği alanlardan olan su yalıtımlarında farklı alternatiflerde her zaman için söz sahibi olunmayı beraberinde getirir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir