Köster Esenler

Su Yalıtım Getirileri

Her bina için gerekli olmasının yanı sıra, birçok açıdan da yarar sağlayan su yalıtım süreçlerinde malzeme seçimi son derece mühimdir. Belirli kalite standartlarına sahip olması için köster Esenler işleyişlerinde malzemelerin doğru kullanımı da önem taşır. Binaların ortalama yaşı 50 ile 60 yıl arasında değişirken hatalı su izolasyonu durumlarında yarı yarıya bir azalma görüleceği unutulmamalıdır. Su, nem ve yağmur etkilerinin binaya nüfuz etmesi ve giderek yıpratmasıyla binaların çökme yaşamaları dahi ihtimal dahilindedir. Bundan ötürü su yalıtımı yapılması gerekli olup kullanılacak su yalıtım sistemleri ve malzemeleri iyi bir şekilde belirlenmeli. Tüm süreçlerin doğru yapılması da profesyonel ve deneyimli kişilerin tercih edilmesiyle mümkün olur.

koster-esenler
koster-esenler

Su yalıtımı teras, çatı, duvar cepheleri, bina temel yapıları gibi farklı bölümlerde uygulanabilir. Çatı ve teraslarda doğrudan suların içeriye girmesiyle yıpranma çok daha fazla olmaktadır. Bundan dolayı teras zeminlerinin su yalıtımı çok daha önem taşır. Ayrıca bodrum katlarında yaşanabilecek nemlenme ve küflenmenin zemine vereceği zararda büyüktür. Bundan dolayı çok daha dayanıklı olan poliüretan ürünlerin kullanımı söz konusudur. Püskürtme yöntemleri açısından değerlendirilmesinin yanı sıra, sürme su izolasyonu çerçevesinde akrilik ya da lateks ürünlerin kullanımı da vardır. Çok daha basit olan akrilik bazlı ürünlerin uygun fiyatlı olması tercih edilmesini beraberinde getirir. Köster Esenler süreçlerinin sonunda ise su geçirmezliğin elde edilmesiyle beton ve yapılarda kimyasal tepkimelerin olması da beklenmez.

Gerek iç mekanlarda gerek temel su yalıtımı süreçlerinde gerçekleştirilecek işlemlerle binanın tam anlamıyla korunma sağladığı dile getirilebilir. Köster Esenler süreç sonucunda küflenme ya da siyah lekelerin çıkması beklenmezken mekanların çok daha ferah yapıya kavuşmaları sağlanır. Bunun ilave olarak da yer altı sularının betonların içine kadar nüfuz edebilmelerinin önüne de su yalıtımı yapılarak geçilmektedir. Kötü kokuların giderilmesi, duvarların daha temiz bir şekilde kalması da beraberinde gelen avantajlar arasında sayılabilir. Kimyasal bir ürün olmasıyla etkisi yüksek bitümen su yalıtımı da çok daha etkili bir şekilde engelleme sağlar. Bilhassa sürülmesiyle birlikte yüzeyin su alımını tam anlamıyla engeller. Açık alanlarda çok yüksek tesir gücü olmasa da iç mekanlarda kullanımıyla su yalıtımı konusunda fayda getirir.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir