Köster Derince

Yapıları su ve suyun zararlı etkilerine karşı koruyan, yapıların  ömrünü uzatan, ve bu zaman zarfında alanın sağlıklı ve hijyenik olmasını sağlayan işleme su yalıtımı denmektedir. Duvarlarda, tavan da ya da başka bir yüzeyde siyah leke, küf, nem ve rutubet görüldüğü zaman bilinmelidir ki yapıya su sızmaktadır. Yapılara sızan su tespit edildiği anda yalıtım işlemi yapılmalıdır. Çünkü sızan su yapıların pH değerini bozmakta ve korozyona sebep olmaktadır. Bu aralık sağlanamadığında yapının içerisindeki kimyasallar tepkimeye girmekte ve ne yazık ki dışardan sağlam görünen yapıyı içten içe çürütmektedir. Köster Derince ekini yalıtım işlemini gerekli gözlem ve tespitlerde bulunduktan sonra çok kısa bir sürede yapmaktadır.

koster-derince
koster-derince

Güvenilir, alanında tecrübeli ve profesyonel bir ekibe sahip plan Köster Derince yapıların daha sağlam ve güvenli bir alan olmasını sağlamaktadır. Özellikle fay hatlarının geçtiği bölgelerde kesinlikle yapılması önerilen işlem bina ve yapıyı loruma altına almaktadır. Yalıtımı yapılmamış bir bina kendini zelzeleye karşı koruyamadığı gibi mal hatta can kaybına neden olmaktadır. Bu nedenle yapının inşaa edildiği anda ya da bir süre sonra yapılması gerekmektedir. Kullaılan ürünlerin toksik madde içermemesi de firmaya olan güveni bir kat daha artırmaktadır. İpeksi mat bir görüntüye sahip olan yüzeyler rahatlıkla silinebilmektedir. Film tabakası oluşturmadığı için ise göze daha hoş görünmekte yaşam alanını çok daha şık bir hale dönüştürmektedir. Duvarlarda, tavanlarda, kapalı yüzme havuzlarında, spa gibi alanlarda da kullanılmaktadır.

Köster Derince aynı zamanda temel perde yalıtımı, enjeksiyon su yalıtımı, teras izolasyonu, asansör kuyusu yalıtımı, bodrum izolasyonu gibi hizmetleri de vermektedir. Temel perde su yalıtımı işlemi binaların zemin bölgeleri olması nedeniyle yer altı sularının yapı içine nüfus etmesini engellemek için yapılmaktadır. Binaların zeminleri kadar suya maruz kalma riski olan duvarlarda ise perde duvarlar yapılmaktadır. Banyo ve ıslak zeminlerde uygulandığı gibi çatı ve teraslarda da büyük fayda sağlamaktadır. Teraslar genelde seramik kaplamadır. Ancak seramiklerin arasından suyun sızması olası bir sonuçtur. Bu nedenle seramiklerin kırılması  ya da aralarından su sızlamadı için de uygulama önerilmektedir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir