Köster Bayrampaşa

Su Yalıtım Sistemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Su yalıtım detay çizim örneklerine göre hesaplamalar ve incelemeler gerçekleşirken köster Bayrampaşa ve tüm ilçelerde su yalıtımların yapılması büyük avantajları beraberinde getirir. Doğru mekânda doğru seçimlerin yapılmasıyla çok daha benzersiz yararlar kazandıran su yalıtım sistemlerini kullanmak artık zaruridir. Çünkü yapıların dayanıklı olmasının devamlılığı açısından en büyük korkulardan bir tanesi su ve nemdir. Hiçbir şekilde tahmin edilemeyecek kadar büyük çapta aşınmaların ortaya çıkmasına sebebiyet veren su geçirgenlikleri yalıtımlarla giderilebilir. Aksi durumda yapıların en ufak sarsıntılara karşı bile dayanıksız hale gelmesi söz konusudur. Ayrıca mekanların çatı bölümlerinde ya da duvar cephelerinde su sızdırmalarının olmasıyla küflenmeye sebep verilebilir. Kötü kokuların duyulması da mekanların oturulmayacak seviyelere gelmesini beraberinde getirir. Yapı içlerindeki donmuş suların kimyasal tepkimeye girmeleri ise çökme durumları da ihtimal haline getirebilir.

koster-bayrampasa
koster-bayrampasa

Ahşap, metal, taş ya da tuğla malzemelerinin suyla temas ederek yıpranmasını önleyen su yalıtım sistemleri, profesyoneller tarafından belirli şartlara bağlı kalınarak uygulanmaktadır. Uygulama alanları teras, çatı, duvar ve döşemeler olarak sıralanabilir. Her mekân ve uygulama alanına göre ayrı malzemeler seçilirken işlemlerde kalite standartları da buna göre değişebilmektedir. Küflenme, mantarlanma, siyah lekelerim oluşmasının yanı sıra, malzemelerin çürümesine de sebep verebilecek basınçsız suların geçirilmemesi yalıtımlarla elde edilir. Köster Bayrampaşa işlemlerinde yalıtım örtüleri, sürme esaslı malzemeler ve yapısal su yalıtım malzemeleri tercihleriyle işlemlere başlanılır. Sentetik örtüler PVC, EPDM, TPO, ECB olmakla birlikte okside ya da polimer bitümlü örtülerde kullanılmaktadır. Bununla birlikte su deposu ya da havuz gibi sulu bölümlerdeki yalıtımlarda çimento esaslı malzeme kullanımları bulunur.

Bitüm esaslı ürünler ise daha ziyade bodrum katı ya da temel alanlar için uygunluk gösterir. Su yalıtımı özelinde en çok tercih edilen uygulama alanlarından çatı ve teraslarda ise poliüretan esaslı malzeme kullanımları görülür. Bunların haricinde emprenye ürünleri su iticiliği sağlarken koruyucu malzeme olarak değerlendirilmektedir. Astarlar ve yardımcı malzeme kullanımları da köster Bayrampaşa işleyişinde söz sahibidir. Su yalıtımı işlemlerinde belirli standartlar mevzuatlarla belirlenirken eğimli çatı kaplama malzemeler, sentetik takviyeli ürünler ve organik lifli ve oluklu levhaların kullanımı da bulunur.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir