Köster Başakşehir

Su Yalıtım Süreçleri

Var olan yapıların standart ömürleri 50 yıl olarak bilinirken çeşitli sebeplerle olabilecek su sızdırmaları halinde çok daha düşük seviyelere inebilir. Bu durumların olmaması için köster Başakşehir işleyişlerinde su yalıtımları yapılabilir, yapıların korunması ve dayanıklılığı devam ettirilebilir. Su ve nemin başta ahşap olmak üzere metal, taş ya da tuğla üzerindeki olumsuzlukları su yalıtım sistemleriyle geçirilebilirken farklı uygulama alanları bulundurur. Peki, su yalıtım sistemleri neler sağlar?

koster-basaksehir
koster-basaksehir

Su yalıtım sistemleri uzman kişilerce gerçekleşirken işlemler sırasında farklı durumlara göre değişkenlikler söz konusudur. Yalıtım yapılacak mekânın özellikleri belirleyici olurken aynı zamanda işlem kalitesiyle elde edilecek yararda farklı olabilir. Öncelikli olarak su geçirimlerinden dolayı binaların yapı donatısı zarar görmektedir. Bununla birlikte kimyasal tepkimelere giren donmuş suların dayanıklı yapı için tehlikeli olduğu da bilinir. Böyle bir durumun olmaması için mutlaka su yalıtım sürecine başlanılmalı, köster Başakşehir ve tüm ilçelerde uygulaması yapılmalıdır. Teras ya çatılarla birlikte döşemeler, duvar ve cepheler için uygulanabilir. Ayrıca özel uygulamaları da söz konusudur. Su yalıtım örtüleri bitümlü örtüler ve sentetik örtüler olarak ayrılırken sürme esaslı malzemeler ise çimento, akrilik, bitüm, poliüretan seçenekleri içerir.

Hali hazırda genellikle bodrum katı ya da temel alanlarda bitüm esaslı su yalıtım ürünleri tercih edilir. Çok daha yararlı olmasının yanı sıra, işlemlerin sorunsuz olması da mümkündür. Çatı ya da teraslarda yaşanan su geçirimlerinde ise poliüretan esaslı su yalıtım ürünleri en uygundur. Çimento esaslı su yatırım ürünlerinin kullanımları ıslak mekanlarda geçerlidir. Havuz ya da su deposu alanlarıyla seramik altı uygulamaları açısından yüksek performanslıdır. Köster Başakşehir su yalıtım ürünlerinde tercih yapılacak astar ve malzemelerde mekân özelliklerine göre belirlenir. Ayrıca su sızdırma engelleyicisi olarak koruyucu malzemelerin kullanımı da vardır. Bu şekilde yapılacak su yalıtım sistemleri sayesinde mekanlar çok daha ferah hale gelecektir. Küflenme olmayacağı gibi su sızdırmalarından dolayı kötü kokuların oluşması da engellenir. Detaylı bir şekilde çizimlerin tamamlanmasının ardından profesyoneller tarafından mekan işlemlerine başlanılır. Yalnızca ofis ya da konutlar için değil, oteller içinde çözümleri bulunur.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir