Köster Bahçelievler

Su Yalıtım Uygulamalarında Farklılıklar

Yapının çok daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilmek için gerçekleştirilen köster Bahçelievler su yalıtım sistemleri çok farklı amaçlar doğrultusunda olabilmektedir. Özellikle uygulama alanları özelinde değişkenlikler bulunurken işlemlerin tamamı profesyonel ekiplerce yapılır. Su yalıtım sistemleri kullanımları da uygulama bölümlerine göre değişir. Buna ilave olarak ise çeşitli yararlar kazandırdığını söylemek de yanlış olmayacaktır. Özellikle binanın çok daha dirençli ve dayanıklı olabilmesi için su yalıtımları şarttır. Aksi durumda herhangi bir bölümden gerçekleşecek su sızdırmaları kısa zamanda yıpranmayı beraberinde getirecektir. Özellikle duvar ve zemin kaynaklı su sızdırmalarının tespiti çok önemlidir. Donatının zarar görmesi ve donmuş suyla temas halinde kimyasal tepkiler olmaktadır. Binaların depremlere karşı dayanıksız olması, aniden çökme durumlarının yaşanması da su yalıtım sistemlerinin bulunmamasıyla açıklanır. Ayrıca devamlı olarak su sızdırmaların olması da kötü kokular ve küflenme getirir.

koster-bahcelievler
koster-bahcelievler

Başta çatılar olmak üzere teras iç bölümleri duvar ve cepheleriyle zeminlerde su yalıtım sistemleri faydalı olur. Köster Bahçelievler yalıtım özelinde uzman ekiplerce işlemler sağlıklı bir şekilde yapılabilir. Temel ve bodrum katlarında en uygun bitüm esaslı su yalıtım ürünleri olmaktadır. Teras ve çatılarda ise poliüretan esaslı su yalıtım ürünlerinin kullanımı çok daha büyük yararlar getirir. Elastomerik reçine esaslı su yatırım ürünleri ise kullanıma hazır olmalarından dolayı tercih edilebilir. Islak mekanlarda kullanım açısından değerlendirildiğinde ise çimento esaslı su yalıtım ürünleri benzersizdir. Su deposu ya da havuz için oldukça verimli su yalıtımı sağlamaktadır.

Su yalıtım sistemleri uygulama alanları açısından değişkenlik gösterirken kullanılacak astar ve yardımcı malzemelerde işlemlere göre belirlenir. Özellikle doğru malzemelerin tercihiyle çok daha uzun süreli avantajlar sağlanırken su ve nem sızdırmalarının tamamen önüne geçilmesi mümkün olur. Köster Bahçelievler işlemleri özelinde de tüm olanaklardan yararlanılabilir, su yalıtım sistemleriyle binaların çok daha sağlam olarak uzun yıllar geçirilmesi sağlanabilir. Mekanlarda bulunan özelliklere göre de işleyişlerde birtakım farklılıklar olabileceği gibi çok kısa sürelerde su yalıtımları yapılmaktadır. Ayrıca su iticiliği amaç edinen koruyucu malzemelerin kullanımları da su geçirmezlik açısından yarar getirir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir