Köster Arnavutköy

Su Yalıtım Sistemleri Avantajları

Su veya nem durumunun yapının bir kısmı veya tamamı için sorun oluşturmaması için yapılan su yalıtım sistemleri, birçok yönden avantaj içermektedir. Hali hazırda köster Arnavutköy ile sağlıklı, konforlu ve güvenli bir şekilde yapılacak yalıtımlarla yapının dayanıklılığı korunur. Başta ahşap olmak üzere metal, taş ya da tuğla gibi yapıların suyla temas etmesiyle doğabilecek tüm sorunların giderilmesi de su yalıtımlarıyla sağlanır.

Neden Su Yalıtımı Yapılmalı?

koster-arnavutkoy
koster-arnavutkoy

Profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilen su yalıtım sistemleri depreme karşı da koruma sağlar. Bilindiği gibi donatının zayıflaması ya da dayanıklı yapısının kısa zamanda ortadan kalkması suyla temas etmesiyle gerçekleşir. Herhangi bir şekilde suyun sızması halinde donma olayı gerçekleşir ve kimyasal tepkime sonucunda tüm özellik kaybolur. Bundan dolayı da yapıların aniden çökmeler yaşamasına sebebiyet verilebilir. Köster Arnavutköy ve diğer ilçelerde olabilecek bina çökmelerinde su yalıtımlarının olmaması bir sebep olarak açıklanmaktadır. 50 yıla kadar ömre sahip binaların su sızdırmalarından dolayı çok daha kısa sürede aşınması, yıpranması ekonomik açıdan da olumsuz bir gelişmedir. Bununla birlikte suyun geçmemesini sağlayan malzemelerden işlemler yapılırken süreçlerin tamamında profesyonel kişilerin görev alması da hata durumunu ortadan kaldıracaktır. Hali hazırda su yalıtım örtüleri ikiye ayrılırken bitümlü örtüler veya sentetik örtüler kullanılabilmektedir.

Su yalıtım malzemeleri ise yapı kimyasalları ve derz malzemeleri olarak ayrılırken uygulama alanlarında teras ve çatılar başı çeker. Bunların haricinde su yalıtımı uygulama alanları arasında temel ve döşemeler, duvar ile cepheler ve özel uygulama kısımları bulunur. Geçirimsizlik sağlayan malzemelerle yapılacak işlemlerle su yalıtımları söz konusu olurken yapının yıpranmasının da önüne geçilmektedir. Köster Arnavutköy su yalıtım malzemelerinde sentetik örtüler; PVC, TPO, EPDM, ECB/ECO olmakla birlikte işleme göre değişkenlik gösterir. Sürme esaslı malzemeler arasında ise çimento, akrilik, bitüm, poliüretan esaslı malzemeler ayrımı vardır. Deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilen su yalıtım sistemleri sayesinde nemin yol açabileceği tüm olumsuz durumlarda giderilmektedir. Herhangi bir küflenme olmayacağı gibi aynı zamanda kötü kokuların çatı ya da duvarlardan gelmesi de önlenir. Odaların çok daha ferah olmasının sağlanması da su yalıtımı yapılmasıyla mümkün olabilir.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir