Köster Adalar

Su Yalıtım Ürünleri Seçimleri

Ofis ya da konutlarda olabilecek dayanıksız durumların başlıca sebeplerinden bir tanesi de şüphesiz ki su ve nem sorunlarıdır. Çatı ya da duvarlarda olabilecek sızdırmaların neticesinde mekanların kötü kokuya sahip olması ya da küflenme durumlarının ortaya çıkması ihtimal dahilindedir. Köster Adalar ve diğer ilçelerde uygulanabilecek su yalıtım sistemleri ise tüm bu olumsuz durumlardan kurtulmayı sağlar. Hızlı bir şekilde profesyoneller tarafından gerçekleştirilen su yalıtım sistemlerinin dahil edilmesiyle var olan su sızdırma sorunları ortadan kalkar. Ahşap, metal, tuğla malzemelerinin zarar görmesinin engellenmesi ve yapının çok daha uzun yıllar kullanımı da bu şekilde elde edilebilir. Peki, su yalıtım sistemleri hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

koster-adalar
koster-adalar

Su yalıtım malzemeleri çeşitlilik gösterirken kullanılacaklar mekân ve yapı özelliklerine göre belirlenir. Her uygulamada aynı tip malzemeler kullanılmadığı gibi süreçler birbirinden farklı şekillerde gerçekleştirilebilir. Bundan dolayı çok daha deneyimli uzman kişilerin tercih edilmesi yarar getirebilir. Su yalıtım malzemeleri üç aşamadan oluşurken öncelikli olarak örtüler belirlenir. Bitümlü örtüler sınıfında bulunan okside bitümlü örtüler, polimer bitümlü örtüler kullanılabileceği gibi PVC; EPDM; TPO gibi sentetik örtülerde kullanılabilir. Sürme esaslı malzemeler ise bitüm, poliüretan, akrilik ve çimento sınıflarıyla ayrılmaktadır. Yapısal çerçevede yapı kimyasalları ve derz malzemeleri var olurken köster Adalar süreçleri çizim çalışmalarıyla başlar.

Hali hazırda teras ya da çatılarda çok daha fazla uygulanılan su yalıtımı temel ve döşemelerde olabilmektedir. Bodrum katı haricinde duvar ve cephelerde de yapıların dayanıklılığı bu şekilde arttırılabilir. Özel uygulama alanları bakımından da faydalı olurken kullanılacak yöntem ve malzeme seçimleri de mekanlara göre olmaktadır. Islak mekanlarda daha ziyade çimento esaslı malzemeler tercih edilirken aynı zamanda su yalıtımlarında koruyucularda değerlendirilmektedir. Çatı katları ve teraslarda ise poliüretan esaslı su yalıtım ürünleri çok daha yüksek bir performans kazandırır. Hiçbir şekilde su geçirgenliği olmayacağı için köster Adalar süreçleri sonrasında ferah mekanların ortaya çıkarılması da söz konusudur. Bilhassa kış aylarında yağışların fazla olmasıyla su yalıtımı çok daha önemli düzeyde koruma sağlar. Uygulamalarda ise kullanılacak astar malzemelerinin çeşitliliği de işlem kalitesinde belirleyici olabilmektedir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir